W dniach 20-21 września 2018 r. młodzież klas II i III Technikum z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej uczestniczyła w wycieczce dydaktycznej  na  Międzynarodową Wystawę Rolniczą AGRO-SHOW w Bednarach koło Poznania.
      W drodze do Bednar – pierwszego dnia wycieczki – uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili Bazylikę Najświętszej Maryi Panny w Licheniu. W miejscowości tej mieli również  nocleg. Natomiast drugi dzień wycieczki młodzież spędziła na Targach AGRO-SHOW.

14 września 2018 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej odbyło się zebranie nauczycieli, wychowawców i kadry kierowniczej z rodzicami uczniów. Spotkanie zainaugurowano w sali gimnastycznej, gdzie gości powitał dyrektor szkoły Stanisław Buk. Głos tego dnia zabrała również Elżbieta Krochmalska, która przedstawiła założenia szkolnego programu wychowawczo-profilaktycznego.

 

      Uczniowie klas pierwszych z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej korzystając z pięknej wrześniowej pogody 19 września 2018 roku wyjechali na integracyjny spływ kajakowy. Trasa spływu wiodła z Obroczy do Zwierzyńca. Przed zajęciem miejsca w kajaku, uczestnicy wyprawy wysłuchali cennych wskazówek instruktora na temat zachowania ostrożności i bezpieczeństwa.

 

10 września 2018 roku delegacja z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej wzięła udział w centralnej inauguracji roku szkolnego 2018/2019 szkół prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie.  Wziął w niej także udział dyrektor siennickiej placówki Stanisław Buk oraz poczet sztandarowy pod opieką Waldemara Jurkiewicza. Obchody rozpoczęły się od mszy św. w kościele parafialnym p.w. św. Jakuba w Zdunach odprawionej przez ks. biskupa Andrzeja F. Dziubę – ordynariusza diecezji łowickiej.


      3 września 2018 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej odbyła się inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Po mszy św. odprawionej w kościele parafialnym, uczniowie wraz z rodzicami, nauczyciele, pracownicy i goście spotkali się w hali sportowej na uroczystej akademii. Zgromadzonych przywitał dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej – Stanisław Buk. Wiele ciepłych słów skierował zwłaszcza do młodzieży, która kontynuuje lub rozpoczyna naukę w szkole.

 

Czas biegnie nieubłaganie, za tydzień o tej porze będziemy już w domach wspominali pobyt w Irlandii. Tymczasem w naszą ostatnią niedzielę odbyliśmy wycieczkę do Kinsale – znanego miasteczka w hrabstwie Cork. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Forcie Karola, gdzie poznaliśmy kawał historii Irlandii. Fort ten to jedna z najlepiej zachowanych europejskich fortyfikacji z XVII wieku o charakterystycznym kształcie gwiazdy.

 

 

Kolejny weekend obfitował w ciekawe wydarzenia. 14 lipca wyruszyliśmy w podróż na półwysep Dingle. Wyjeżdżaliśmy z Mallow zaopatrzeni w stroje kąpielowe, ręczniki i krem z filtrem z nadzieją na przyjemny dzień spędzony na opalaniu i kąpieli w oceanie. Jednak pogoda spłatała nam figla i okazała się być bardzo kapryśna - wiał silny wiatr i było bardzo zimno, wysokie fale były imponujące(raj dla surferów).Widok, który napotkaliśmy wywarł na nas ogromne wrażenie, krajobraz nieba łączącego się z woda był niesamowity. Jak dzieci wszyscy skupili się na robieniu zdjęć, podchodzeniu jak najbliżej do wody, uciekaniu przed wlewającymi się strumieniami wody na plażę.

 

 

Za nami już trzy tygodnie naszych zawodowych zmagań w Irlandii i chociaż nasze obowiązki nie należą do najłatwiejszych dobre humory ciągle nam dopisują .W każdy weekend, realizując program kulturowy mamy możliwość zwiedzać urokliwe miejsca w Irlandii.

8 lipca rozpoczęliśmy swoją wycieczkę od wizyty w Cobh, portowego miasta i miejsca, gdzie słynny statek Titanic miał ostatni przystanek i wziął na pokład ostatnią grupę pasażerów. I właśnie tam, a właściwie do interaktywnego muzeum Titanica, skierowaliśmy nasze kroki . To była bardzo interesująca przygoda. Każdy z nas otrzymał swoją nową tożsamość. Wcieliliśmy się w prawdziwych pasażerów pierwszej, drugiej i trzeciej klasy.