10 listopada 2021 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej zorganizowano gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Wydarzenie  połączone zostało z pasowaniem uczniów oddziału przygotowania wojskowego na kadeta i z podpisaniem aktu erekcyjnego w związku z inauguracją budowy hali warsztatów szkolnych. Uroczystość rozpoczęła się zbiórką pocztów sztandarowych oraz zaproszonych gości  i wspólnym przemarszem do kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siennicy Różanej. Mszę św. w intencji Ojczyzny i uczniów z oddziału przygotowania wojskowego (składających tego dnia ślubowanie) koncelebrowali ks. dziek. Ryszard Siedlecki i ks. kan. Józef Serej. Po mszy św. delegacje udały się na cmentarz parafialny, gdzie złożyły wieńce pod pomnikiem ku czci żołnierzy Wojska Polskiego poległych w walce z Niemcami we wrześniu 1939 r. Dalsza część obchodów miała miejsce w hali sportowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego odświętnie przystrojonej w narodowe barwy. Uroczystość odbywała się pod hasłem zaczerpniętym z wiersza Adama Asnyka: „Nie depczcie przeszłości ołtarzy, choć macie sami doskonalsze wznieść”. Do sali wprowadzone zostały poczty sztandarowe, w tym sztandar szkoły w asyście uczniowskiego pododdziału honorowego. Następnie dyrektor Stanisław Buk i ppłk Krzysztof Krawczyk przywitali się ze sztandarem i zajęli wyznaczone miejsca. Hymn państwowy odśpiewano z towarzyszeniem Orkiestry Dętej z Tarnogóry, występującej pod batutą Józefa Czugały.

Czytaj więcej

 

 

 

eWniosekPlus

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy,że aplikacja eWniosekPlus będzie poprawnie działała na przeglądarkach:
Firefox 53.x, Chrome 58.x, Opera 45.x lub w wersjach wyższych.

 

Dostępność aplikacji eWniosekPlus

Poniedziałek - Piątek

w godzinach 5:00 - 24:00

Sobota

w godzinach 5:00 - 22:00

Niedziela

w godzinach 5:00 - 24:00

INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA WNIOSKU O PRZYZNANIE PŁATNOŚCI NA ROK 2018 W APLIKACJI eWniosekPlus - otwórz

 

Uwaga!!! - zanim wypełnisz wniosek

1. Przed każdorazowym rozpoczęciem pracy w aplikacji eWniosekPlus zalecane jest wyczyszczenie ostatniej historii w przeglądarce internetowej.

2. Przed wysłaniem Wniosku do ARiMR należy zweryfikować, czy wszystkie dane zostały uzupełnione, w szczególności czy wszystkie uprawy zostały narysowane oraz czy zaznaczono wnioskowane płatności.

3.Opcja <Wycofaj> dostępna dla wniosków wysłanych (zakładka WYSŁANE) służy do wycofania całego wniosku w przypadku, gdy rolnik nie zamierza ubiegać się o płatności w roku 2018. W przypadku konieczności zmiany lub poprawy danych w wysłanym wniosku należy przejść na zakładkę „Nowe” i wybrać „Wniosek o przyznanie płatności 2018”. Aplikacja umożliwi edycję danych we wniosku wysłanym do ARiMR. Po poprawieniu danych należy wysłać wniosek do ARiMR. Będzie on traktowany jako zmiana do wniosku/wycofanie części wniosku w zależności od zmian wprowadzonych w stosunku do pierwotnego wniosku.

 

 

Problemy i błędy dotyczące eWniosekPlus prosimy zgłaszać przez portal:

POMOC.ARIMR.GOV.PL

 

Komunikaty o dostępności systemów teleinformatycznych ARiMR

Pomoc


DEMO

DANE DO LOGOWANIA:
login: demo
hasło: demo

 

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że wersja DEMO aplikacji eWniosekPlus będzie poprawnie działała na przeglądarkach: Mozilla Firefox 53.x, Google Chrome 58.x  lub w wersjach wyższych.

Wersja demonstracyjna nie służy do zakładania kont w aplikacji eWniosekPlus. Wersja demo nie służy do składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich.

Instrukcja wypełniania wniosku o przyznanie płatności na rok 2018    w wersji demonstracyjnej aplikacji eWniosekPlus - otwórz

 

Wersja DEMO stanowi demonstracyjną wersję aplikacji eWniosekPlus i służy do zapoznania użytkownika z podstawową ścieżką wypełniania wniosku o przyznanie płatności w kampanii 2018. Wersja ta nie zawiera wszystkich funkcjonalności, które będą dostępne w pełnej wersji aplikacji eWniosekPlus. Funkcjonalności dostępne w wersji DEMO będą stopniowo rozszerzane do czasu uruchomienia pełnej wersji eWniosekPlus.


Po zalogowaniu do wersji DEMO inicjalnie zostaną wyświetlone dane testowego rolnika (utworzone na potrzeby wersji DEMO). Wniosek o przyznanie płatności będzie zawierał dane spersonalizowane na podstawie wniosku z roku 2017 w zakresie płatności, działek referencyjnych, działek rolnych, gruntów niezgłoszonych  oraz elementów EFA.


Użytkownik będzie mógł dowolnie zmieniać prezentowane dane, w szczególności z poziomu mapy, deklarować uprawy oraz elementy EFA. Wyrysowane na mapie obiekty zostaną przeniesione do części alfanumerycznej wniosku (wraz z wyliczeniem powierzchni). Podczas pracy na bieżąco będą prezentowane: podpowiedzi i komunikaty które ułatwią korzystanie z aplikacji. Wprowadzane modyfikacje na wersji demonstracyjnej nie podlegają zapisowi.

Funkcjonalności dostępne w wersji demonstracyjnej aplikacji eWniosekPlus zostały opisane w INSTRUKCJI wypełniania wniosku o przyznanie płatności na rok 2018 w wersji demonstracyjnej aplikacji eWniosekPlus.

Przejdź do filmu jak wypełnić eWniosekPlus w wersji demo:

zdjęcie strony internetowej

Konfiguracja stacji klienckiej umożliwiająca korzystanie z aplikacji eWniosekPlus