Podczas dyniowego tygodnia młodzież poznała rożne zastosowania dyni w kuchni, wspólnie omówiono przepisy na ciasto dyniowe, zupę krem z dyni, oraz pieczywo dyniowe. Tym samym młodzież wzbogaciła swoją wiedzę kulinarną. Uczniowie pod przewodnictwem wychowawców stworzyli oryginalne dekoracje z użyciem dyń, które stały się ozdobą pokoi oraz internatu. Jesienne wieczory z dynią zadziałały, zarówno pod względem integracyjnym, jak i artystyczno-kulinarnym. Twórcza atmosfera, wspólna praca oraz finałowe słodkości dyniowe przypadły wszystkim uczestnikom do gustu.
Jesienne wieczory w internacie są pełne ciepłej i kameralnej atmosfery. Dostarczają wychowankom ciekawych formy aktywności, które pozwalają się zrelaksować po dniu pełnym nauki. Jesienne przepisy, jak pieczone jabłka, szarlotka, gorąca czekolada, muffinki dyniowe, wnoszą domową atmosferę. Wspólne pieczenie czy gotowanie może być nie tylko okazją do spróbowania czegoś nowego, ale też pozwala poczuć się jak w domu. Jesień inspiruje również do rękodzieła. Wychowankowie pod sprawnym okiem pani Basi wykonali ekologiczne torby ze starych koszulek i pompony. To doskonała okazja do rozwijania kreatywności i wykonania czegoś na pamiątkę. Herbata czy gorąca czekolada, wspólne rozmowy o planach na przyszłość, zainteresowaniach lub przemyśleniach to przyjemny sposób na budowanie więzi i dzielenie się przeżyciami z innymi mieszkańcami. Jesienne wieczory w internacie to idealny czas na relaks i zacieśnianie więzi z rówieśnikami, a także na chwilę refleksji i odpoczynku od codziennych obowiązków w przyjemnej, ciepłej atmosferze.
Dnia 29 listopada w naszym internacie odbył się tradycyjny wieczór wróżb, zwany Andrzejkami. To magiczne wydarzenie, obchodzone w wigilię imienin Andrzeja, przyciągnęło wielu mieszkańców, którzy z entuzjazmem wzięli udział w organizowanych zabawach, wróżbach i dyskoteką. W trakcie wieczoru uczestnicy mogli posilić się słodkimi przekąskami i rozgrzewającą herbatą, przygotowane przez wspaniałe nasze pani kucharki. Spotkanie zakończyło się wspólną refleksją nad przeżytym wieczorem i podziękowaniami dla organizatorów oraz uczestników, którzy przyczynili się do magicznej atmosfery. Andrzejkowy wieczór wróżb w internacie był nie tylko doskonałą okazją do zabawy i integracji mieszkańców, ale także sposobnością do poznania polskich tradycji. Radosne chwile i uśmiechy na twarzach uczestników świadczą o sukcesie wydarzenia.
14 listopada 2024 roku młodzież z naszego internatu wzięła udział w warsztatach szycia poduszek ze skrawków materiału. Podczas zajęć uczestnicy poznali podstawy szycia oraz kreatywne sposoby na wykorzystanie materiałów w duchu recyklingu.
Każdy z uczestników stworzył swoją unikalną poduszkę, która nie tylko cieszy oko, ale także stanowi praktyczny element wyposażenia. Atmosfera była pełna zaangażowania i pozytywnej energii.
Serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne wydarzenia w internacie! 🧵✨
Barbara Brzezińska
Czytaj więcej: "Poduszka z sercem – kreatywne szycie ze skrawków"
Lepiej zapobiegać niż leczyć, a jednym z najlepszych sposobów na zachowanie zdrowia jest aktywność fizyczna. Pod hasłem "Przez sport do zdrowia" w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej odbyły się Mistrzostwa Internatu w tenisa stołowego w kategorii dziewcząt i chłopców. Udział w turnieju wzięło 27 uczestników. Na początku turnieju wszyscy uczestnicy przystąpili do quizu o zdrowym stylu życia. Najwyższy wynik uzyskał ucz. kl. 5BTP Patryk Jurkiewicz, II msc – Kacper Andruszak kl. 5BTP, III msc – Julia Chruściel kl. 5BTP.
Przyjmij życzenia chłopie kochany w dniu Twojego święta od znajomej baby…
Takimi słowami powitały dziewczęta w internacie swoich kolegów. Prowadząca Magda Tokarczyk rozpoczęła obchody Dnia Chłopaka 2024 ogłaszając wyniki głosowania płci pięknej w kategoriach na najprzystojniejszego, najsympatyczniejszego, najbardziej pomocnego, najzabawniejszego, najbardziej narzekającego, największego śpiocha, bałaganiarza, fajnego chłopaka. Wśród ogólnej wesołości, odznaczeni panowie otrzymali drobne upominki i specjalne odznaczenia – krawaty zaprojektowane i wykonane przez uczennice z klas pierwszych. Po części ,,oficjalnej” prowadząca zaprosiła do wspólnej zabawy. Spotkanie integracyjne stanowiło miły akcent do wspomnień lat spędzanych w internacie.
Test i zdjęcia : wychowawcy w internacie
„Szukajcie prawdy jasnego płomienia, szukajcie nowych nieodkrytych dróg”…
Adam Asnyk, tymi słowami odbyło się pożegnanie uczniów klas piątych mieszkających w internacie.
Samorząd Internatu przygotował dla tegorocznych maturzystów niespodziankę, a była nią spersonalizowana gra terenowa. Gra składała się z 10 stacji na każdej z nich były zadania do wykonania. Warunkiem przejścia do kolejnej stacji było zaliczenie zadania. Uczestnicy zabawy musieli wykazać się zręcznością, kondycją fizyczną, ale także i intensywnym wysiłkiem umysłowym. Gra terenowa miała za zadanie obniżyć poziom stresu nagromadzonego, podczas przygotowań do matury.
Zwieńczeniem zabawy było ognisko integracyjne dla wszystkich mieszkańców internatu. Przy dźwiękach muzyki, śmiechu i łez, których nie było końca.
Teraz zabierzecie ze sobą cały bagaż doświadczeń, wspomnień i wyruszycie w dalszą drogę dorosłego życia.
W poniedziałek, 22 kwietnia 2024 roku, wychowankowie internatu po raz kolejny uczestniczyli już w 54 obchodach globalnego ekologicznego wydarzenia, jakim jest Światowy Dzień Ziemi. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem "Planeta kontra plastik". Celem przedsięwzięcia było podnoszenie świadomości młodzieży na temat szkodliwości tworzyw sztucznych dla zdrowia ludzi i różnorodności biologicznej, a także wspieranie działań zwalczających trend „szybkiej mody”, który opiera się na stosowaniu materiałów syntetycznych wykonanych z tworzyw sztucznych, takich jak poliester i nylon. Zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi stały się „plagą”, problemem światowym, niosącym wiele negatywnych skutków, o których była mowa w obejrzanym wspólnie z młodzieżą filmie edukacyjny pt.:”Mikroplastik jest już wszędzie! Jak bardzo Ci szkodzi?”. Oprócz oglądania filmu, uczniowie mieli okazję wziąć udział w różnych ekologicznych aktywnościach, m.in.: przygotowaniu gazetki tematycznej, posprzątaniu pobliskiego terenu placówki, dyskusjach panelowych, promowaniu zakupu odzieży ,,z drugiej ręki”. Pamiętajmy, że każdy z nas ma wpływ na kondycję i przyszłość Ziemi. Segregując odpady, ograniczając używanie plastikowych toreb i opakowań – statystyczny Polak zużywa rocznie 400 opakowań foliowych, wybierając produkty przyjazne dla środowiska realnie wpływamy na stan naszej planety. Mamy nadzieję, że obchody Dnia Ziemi w naszej społeczności stały się inspirującym doświadczeniem, uświadamiając uczniom skalę problemu i zachęcając ich do życia w zgodzie z naturą.
Drugiego kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Od kilku lat szkoły, instytucje edukacyjne i terapeutyczne propagują tę ideę i organizują wydarzenia w tematyce autyzmu. Każda inicjatywa, która ma zwiększyć świadomość społeczną, przybliżyć temat i przypomnieć o tym, że te osoby, są takie jak My, a zatem mają te same prawa obowiązki i potrzeby, marzenia i pragnienia. Fantastycznie, że nasza młodzież również widzi potrzebę udziału w takich przedsięwzięciach. W związku z powyższym tego dnia w geście solidarności z osobami w spektrum autyzmu założyli niebieskie ubrania i przygotowali gazetkę okolicznościową.
Strona 1 z 6